Szeretek játszani. Bizonyára ezért szeretem a kvízeket is. Jó kis játék – néhány perc alatt megtudhatod, mennyire vagy képben az adott témában. Biztonságos is, hisz nem égsz be senki előtt, ha véletlenül nem tudod a választ 🙂
Csak te magad szembesülsz az eredménnyel. Aztán, ha olyan volt a téma, akkor gondolkozhatsz tovább, mihez kezdj azzal, amit megtudtál magadról.
Az első írásomban említettem már, hogy én azért eléggé környezettudatosnak tartom magam. Aztán mindig sodor az utamba az élet újabb embereket, információkat, híreket, ami után kénytelen vagyok beismerni magamnak, hogy bizony sehol se tartok, mennyi mindent lehetne még tenni, vagy épp nem tenni, vagy másképp tenni…
Ha készen álltok egy efféle ön-szembesülésre, akkor gyertek, játsszatok velünk, töltsétek ki a környezettudatossági tesztünket!
Alapozó, elgondolkodtató kérdésekkel indítunk, aztán hétről hétre jelentkezünk egy-egy témakörrel.
Reméljük, tetszeni fog!
És ha esetleg mégsem tetszik az eredmény, akkor jöhet a továbbgondolás – és a tettek…
Kattintsatok a linkre:
Ha már bajban van a világ, a tudósok is a vészharangokat kongatják, mi lenne, ha mi is komolyan vennénk felelősségünket? Magunkra öltenénk szuperhős jelmezünket, és kis lépésekkel hosszútávon nagy tetteket hajtanánk végre – gyermekeinkkel közösen – egy szebb jövőért? A szülői jó példa a legmarkánsabb hatás, amit csemetéink harmonikus felnőttkoráért megtehetünk.
Mi itthon csináltunk már kupakokból memóriajátékot, lehasított papírszeletekből tündérszoknyát, szívószálból különféle mértani alakzatokat, virágnak szárat (rajta maga a virágzat papírból készült). Tovább is van, mondjam még?
Nem mondom – mondjátok inkább Ti.
Írjátok meg nekünk a meseldel@hamubansultpogacsa.
és fotót is feltétlenül küldjetek hozzá – január 20-ig.
A beküldők között kisorsolunk egy könyvet Szabó Virágtól.
Ha már bajban van a világ, a tudósok is a vészharangokat kongatják, mi lenne, ha mi is komolyan vennénk felelősségünket? Magunkra öltenénk szuperhős jelmezünket, és kis lépésekkel hosszútávon nagy tetteket hajtanánk végre – gyermekeinkkel közösen – egy szebb jövőért? A szülői jó példa a legmarkánsabb hatás, amit csemetéink harmonikus felnőttkoráért megtehetünk.
Mi lenne, ha például mától tudatosabban bánnánk az elektromos árammal? Amikor kimegyünk a szobából, egyszerűen lekapcsoljuk a villanyt, ennyi az egész. Ha kedvünk van hozzá, játszhatunk – persze szigorúan csak környezetvédelmi okokból 🙂 – gyertyafénynél árnyjátékot, elemlámpával „kapd el a pókot” játékot, amikor is a fényt kell kergetni, elkapni, vagy üldögélhetünk akár egy gyertya fényénél, fejből mesélve egymásnak, régi családi történeteket felidézve. Megvan ennek a hangulata, nagyon is! Kapcsoljátok le gyorsan a villanyt a szobában! Egy játékos az elemlámpával megvilágít egy-egy tárgyat: kitalálják a többiek, mi az? Lehet persze tapogatós játékot is játszani sötétben – de még mennyire! Tárgyakat elrejtünk egy pléd alatt – kitalálják a többiek, hogy mik azok? Vagy még fénynél megmutatunk tíz játékot, majd sötétet varázsolunk, és egy játékot elrejtünk a tízből. Ki kell tapogatni a maradék kilencet, és kitalálni, melyik tűnt el… Ha népes a család, sötétben egymást is kitapogathatjuk – kinek az arcát ismerjük meg tapintás alapján? Jó kis sikítozós, izgalmas felismerős játék lehet! Ha a gyermek fél a sötétben, mi akkor se ijedjünk meg – oldjuk fel szorongásait játékkal. Bebújunk például egymás mellé az ágyba, és tárgyakat mondunk a sötét szobában. A feladat: a gyermekünk megvilágítja az említett tárgyat elemlámpával.
Ugye, ennyi izgalmas játéklehetőség mellett már nem is olyan fontos az a lámpafény? 🙂
Ha pedig még nagyobb tett végrehajtására vállalkoznánk, cseréljük le a villanykörtéinket energiatakarékosra.
Tudtátok, hogy van egy izzó az USA-ban, ami 1901 óta folyamatosan világít egy tűzoltóságon?
Persze az energiatakarékosság sem ok arra, hogy fényárban úsztassuk a lakás összes szobáját, ugye?